OZÓNOVÉ ČIŠTĚNÍ

DEZINFEKCE VOZIDLA OZÓNOVOU METODOU

Proč dezinfikovat vozidlo ozónovou metodou?

Ozon je nejsilnější dostupný oxidant, který působí na bakterie a viry mimořádně účinně. Neexistuje žádný virus, bakterie ani plísně, které by ozónu odolaly. Dezinfekce ozónem má tak velmi pozitivní vliv a nevyžaduje používání těžko odbouratelných chemikálií. Ozón je forma tříatomového kyslíku O3, který vzniká elektrickým výbojem. Tento reaktivní tříatomový kyslík rychle reaguje s bakteriemi a viry, které okamžitě usmrcuje. Při této reakci se rozpadá na nám známý kyslík O2. Během této reakce dochází k dezinfekci a prokysličení, což jsou nesporné výhody pro lidský organismus. Nežádoucí zápach u automobilů má celou řadu příčin. Nejčastějším zdrojem problémů je klimatizační systém, protože kondenzát tohoto systému vytváří ideální prostředí pro růst bakterií uvnitř vozu. Ozón okamžitě zabíjí nejen všechny zápachy tvořící bakterie, fungicidy a kvasnice, ale i viry. Ozón zcela dezinfikuje ošetřovaný prostor, aniž by zanechal nějaký zbytky, a je zároveň ideálním prostředkem pro odstraňování zápachu. Různé sprejové deodoranty a levné visící prostředky typu „čerstvý vzduch“ neodstraní zápachy, pouze je maskují příjemnějšími, taktéž neodstraní bakterie, plísně a kvasnice. Ozónová metoda je momentálně to nejlepší na dezinfekci, takže s účinkem budete velice spokojení.

Jak se dezinfekce provádí a jak dlouho to trvá?

Jde o poměrně jednoduchý postup, kdy se do interiéru vozidla umístí na správné místo speciální zřízení, které se podle požadavku nastaví. Proces dezinfekce ozonizaci trvá podle typu vozidla a úrovně znečištění, tedy zápachu např. od cigaret, zvířat atd. Takže standardně je to u osobních vozidel 15 až 30 minut, u velkoprostorových jako multivany atd. pak 30 až 60 minut. Poté následuje 20 minutové dostatečné odvětrání  pro rozpad zbytků ozonu. Po aplikaci může být jemný odér ozónu cítit ještě asi 24 hodin. Tento zbytkový odér je možné odstranit použitím hygienického spreje.

Co je ozón a k čemu se používá?

Ozon je přírodní čistící a desinfekční látka. Je to dosud nejsilnější oxidační činidlo, které je používáno v mnoha oblastech, jako je lékařství, zemědělství, potravinářský průmysl atd... Ozon je 3000x rychlejší než chlór a 25x účinnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500x než chlornan (OCL) a 5000x než chloramin (NH2CL) a je přitom mnohem bezpečnější. Neexistuje žádný virus, bakterie, plísně a houby, které by odolaly ozonu.

 

Odstraňování zápachů a dezinfekce:

- odstranění zápachu domácích zvířat

- odstranění zápachu cigaretového kouře

-  odstranění zápachu od potu a inkontinence

- odstranění pachů ze šatníků a obuvi

 

Likvidace patogenních mikroorganismů:

- zničení virů, baktérií, plísní a hub

- likvidace hmyzu, roztočů a parazitů (blechy, vši, štěnice, šváby...)

- efektivní v likvidaci alergenů

- odstranění plísní

Kolik to stojí?

Momentálně nabízíme zvýhodněnou jednotnou cenu za kompletní provedení dezinfekce ozónem. Po provedení doporučujeme vyměnit kabinový filtr a pro navození vůně a čistoty hygienický sprej SONAX AirAid. S touto kombinací získáte nejkvalitnější způsob dezinfekce vozidla včetně navození příjemného a čistého prostředí.

 

Dezinfekce ozónem za zvýhodněnou cenu ….................. 450 Kč

Kabinový filtr dle typu vozidla …....  cena od 150 Kč do 500 Kč

Hygienický sprej SONAX AirAid  s vůni …...............  cena 170 Kč

DOPORUČENÍ K OZÓNOVÉ DEZINFEKCI

Co je kabinový (pylový) filtr a proč ho měnit?

Jde o filtr čistící vzduch vstupující přes vzduchové vedení do kabiny, proto se často označuje jako kabinový. Kabinový filtr zachycuje škodlivé látky, aby se dál nedostávaly do prostoru pro posádku. Zamezuje přístupu pylům, prachům, otěrům z pneumatik a brzdového obložení a dalším nečistotám vznášejícím se běžně nad povrchem silnice. Laboratorní testy prokázaly, že kvalitní filtry dokáží zachytit až 95% prachových částic a pyly téměř úplně. Proto se doporučuje minimálně jednou ročně tento filtr vyměnit a zároveň provést dezinfekci ventilačního systému.

Proč používat hygienický sprej?

Po aplikaci ozónové dezinfekce doporučujeme použít účinný hygienický a antibakteriální sprej, který zanechá na povrchu palubovky, sedaček a jiných interiérových dílů jemný film bránící vzniku bakteriím.

 

Sonax Air Aid je hygienický sprej pro čištění a odstraňování zápachů interiérů včetně klimatizačních systémů automobilů. Probiotické mikroorganismy obsažené v tomto čističi preventivně čistí ventilační systém a vytvářejí novou mikroflóru bez zápachu. Díky bezpečné a snadné aplikaci může být čistič klimatizace používán v kabinách všech automobilů. Nepříjemný zápach je nahrazen svěží vůní.

K O N T A K T N Í   F O R M U L Á Ř

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Kontaktní místa:

OSTRAVA

OPAVA

FRÝDEK-MÍSTEK

844 999 999

info@autosklo.com

www.autosklo.com

AUTOSKLO-SLEZSKÁ s.r.o., Poděbradova 3208/98, Ostrava 702 00, Copyright 2014